מדעים ולמידי הסביבה

מדעים ולימודי הסביבה 

כבר בתקופת הבינוי של בית הספר, נקבעו עקרונות בנייה ירוקים, עקרונות שמוצאים ביטויים לא רק בתשתיות הפיזיות של המבנה אלא גם בחזונו והתנהלותו של בית הספר. 

התלמידים לומדים ומפתחים אחריות לערכי סביבה בת קיימא. בין השאר הילדים מפרידים פסולת נייר ופסולת אורגנית ליצירת קומפוסט, הצוות נמנע משימוש יתר בנייר ובחומרים לא ידידותיים לסביבה, על גג בית הספר נשתלה גינה לבידוד ולמתן מענה אסטטי לסביבה האורבנית וכן מתקיימים ימי שיא ויזמות שונות להעצמת החשיבות של הנושא. 

בית הספר מרחיב את העיסוק בתחומי המדעים כאמצעי לפיתוח הסקרנות ומיומנויות החקר. בבית הספר נבנו סביבות למידה מדעיות פעילות, אנו מקדישים ימים מיוחדים לתחומים מדעיים כגון חלל ואסטרונומיה, מזמינים הורים ומדענים להעשיר את התלמידים ומפעילים תכנית חדשנית - "שני מדעי". 

"שני מדעי" היא תכנית המאפשרת לתלמידים למידה חוויתית ופעילה בתחומי המדעים והסביבה. 

לתלמידים מוצע בימי שני, מגוון של קורסים בני שעה או שעתיים בכל מחצית והם בוחרים את הקורס על פי מידת העניין שלהם. בסך הכל נלמדים כשלושה קורסים בשנה. הלמידה הינה דו גילית: ג-ד, ה-ו ושוברת את מסגרת הכיתות הרגילות. 

בחירת הקורסים מתרחשת לאחר פרזנטציה הכוללת את מגוון אפשרויות הבחירה. התכנית בוניה מקורסים אותם מנחות מורות בית הספר שגם בנו את יחידות הלימוד באופן עצמאי מתוך עניין בתחום בו בחרו. חלק נוסף בתכנית הוא קורסים מדעיים ייחודיים של חברות חיצוניות כגון תכנות אפליקציות, הדפסה בתלת מימד, רובוטיקה, וטרינריה ועוד. 

שני מדעי

שינוי אחרון: 10/08/2015, 10:34